SIFIR ATIK FARKINDALIK ÇALIŞMALARI

FARKINDALIK
Faaliyet Tarihi: 05.09.2022

SIFIR ATIK STANTLARI

‘’ATIĞINI GETİR, HEDİYENİ GÖTÜR KAMPANYASI’’

Sıfır Atık Projesi kapsamında, bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak amacıyla Kültürpark, Nene Hatun Parkı ve Selçuklu Kongre Merkezi’nde ‘’Atığını getir, hediyeni götür kampanyası’’ düzenlenerek stantlar kurulmuştur.

Stantlara getirilen kağıt, plastik, cam, metal, elektronik atık, atık yağ ve atık pil; stant görevlileri tarafından teslim alınarak bez çanta, geri dönüşümden yapılmış tohumlu kalem ve ajanda hediye edilmiştir. Ayrıca halkın çevre bilincini ölçmek amacıyla sıfır atık bilinç düzey anketi yapılarak, atıkların evlerde nasıl biriktirileceği ve neden toplanması gerektiği konularında bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır.

Anaokulu ve Ortaöğrenim öğrencileri, öğretmenleri ve ebeveynleriyle birlikte standımızı ziyaret ederek, sıfır atık hakkında bilgi almışlardır. Öğrenciler kullanmadıkları kitaplarını getirerek kampanyamıza destek olmuşlardır.

Standa gelen bazı vatandaşlar, apartmanları için geri dönüşüm konteynerı talebinde bulunmuştur. Talepleri ilçe belediyelerine iletilmiştir. 

Fotoğraf
FARKINDALIK
FARKINDALIK
FARKINDALIK
FARKINDALIK